Vyhlášení nejoblíbenějšího exponátu

11.08.2023

V pátek 11. srpna proběhlo na zámku před asi 150 diváky slavnostní vyhodnocení ankety o nejlíbivější exponát k 9. Mistrovství světa v broušení skla, které v červenci uspořádala sklárna Bomma.

Výsledky vyhlásila majitelka zámku Marta Marianová spolu se zástupkyní firmy Bomma paní Leonou Buškovou a manažerem zámku Milanem Svobodou.

V anketě odevzdali návštěvníci celkem 1306 hlasů. Absolutním vítězem se stal pan Aleš Zvěřina reprezentující AZ Design Nový Bor v kategorii ruční brus – povinná tvorba. V kategorii ruční brus – volná tvorba zvítězil pan Petr Slavík z Mimoně, v kategorii strojní brus obsadil první místo pan Radek Votoček ze SUPŠS Železný Brod. Pouze v kategorii školy se shodla odborná porota s laickou a první místo získala opět slečna Kristýna Heřmánková z VOŠS Nový Bor.

Ceny pro vítěze věnoval hotel Galant v Mikulově a je to dvoudenní pobyt pro dvě osoby s komplexními hotelovými službami.

Rovněž byli vylosováni tři účastníci ankety a i ti dostali hodnotné ceny poskytnuté zámkem: dvoudenní pobyt pro dvě osoby se službami na zámku – paní Machová, volný vstup do zámeckých expozic a konzumaci v restauraci a kavárně Zámecká – paní Burianová a konečně konzumaci v restauraci a kavárně Zámecká a sklenici medu od zámeckých včel – pan Wolf.

Anketa měla u návštěvníků velmi pěkný ohlas. Další anketu pro Vás připravujeme, nechejte se překvapit.

Foto: Martin Soukup